איך מתחילים?

הצעד הראשון לא מוביל אותך לאן שרצית, אבל הוא מוציא אותך מהיכן שעמדת.

אתה צריך תוכנית, התוכנית תיתן לך מושג למה אתה הולך להיכנס, כמה זמן זה יעלה לך, כמה כסף זה יעלה לך, מי הצוות שאתה צריך, אילו טכנולוגיות אפשריות אתה צריך, מה חסר לך?, מי יכול לעזור לך?, אילו מסכים אתה צריך? דרכי שיווק אפשריות, מה השלבים שיביאו אותך ליעד ועוד.

כמו בהכנת עוגה, לתוכנית יש מרכיבים וכל מרכיב צריך לדעת ממה הוא עשוי, מי עושה אותו, כמה זמן הוא לוקח, ומה הוא מוסיף "לעוגה" ,לרוב כדי לבנות תוכנית טובה צריך להתייעץ עם אנשי מקצוע, לקבל עזרה בנושא שאתה לא מכיר זה דבר מבורך, בטח בצדדים טכנולוגים פחות מוכרים, שאין לך תשובות כמה זמן ייקח, איך לעשות וכו

אם את\ה מגשש באפלה ולא יודע כיצד להתקדם בנקודה הזו, רוב הסיכויים שאתה צריך שותף טכנולוגי, או בית תוכנה שילווה את הפרוייקט ויעזור לך בשלבי האפיון.

מימוש תוכנית הוא תהליך בפני עצמו
תוכנית היא רעיון טוב, עד שמגיע הרגע שצריך לממש אותה..

אז איך עושים את זה?

קודם כל צריך להכין מסמך פשוט שמתאר את הדברים שאתה כן יודע, ואיך אתה רואה את המערכת העתידית, מה יש בה, אילו נקודות אתה יודע בוודאות שהם יתרונות מובהקים לעומת האחרים, ואילו נקודות צריך לעבוד עליהם, בניית מסמך איפיון למוצר לא בהכרח מצריכה ממך לדעת טכנולוגיה, אתה יכול לשקף את החוויה שלך מהמוצר בעזרת שרטוט פשוט של מסכים שמייצגים נכון את המערכת שאתה רואה לנגד עיניך.

לאחר שכתבת את החזון שלך, ובדקת את היתכנות הרעיון שלך בכלים השונים שיש  בשוק, בין אם בסקרים, בין אם בדקת בין חברים, ובין אם מנסיונך. הגיע הזמן לקבל תשובות לגבי עלות פיתוח וזמן פיתוח, ישנם מספר דרכים לקבל את המידע הזה, דרך

ייתכן שגם בכדי לבנות את התוכנית אתה צריך עזרה, אולי מהצד הטכנולוגי, אולי מהצד השווקי, אולי מצדדים אחרים, לכן כדאי להיעזר בבעלי מקצוע, לקבל הצעות מחיר מבתי תוכנה למשל, אשר ינסו ביחד איתך לאפיין את הפרוייקט, אפשר לנסות ולמצוא שותף טכנולוגי, בעקרון אפשר גם ללכת ולגייס כסף אבל למשקיע יהיו הרבה שאלות והוא גם ירצה לדעת כיצד אתה מתכנן לבנות את המערכת, ולא בטוח שאם הוא ישמע את התשובה: "אחרי הגיוס אני אחשוב על זה" הוא יאהב אותה.

מהניסיון שלנו הדברים לא באמת מסובכים, זה שאתה לא יודע איך לעשות את זה לא אומר בהכרח שהדבר מסובך, איך אמא אומרת, כל דבר שיודעים הוא פשוט, הבעיה במקרה הזה שחסר לך לא רק הידע לעשות את הדברים, אלא חסר לך הידע לדעת מה הדברים. איך להשיג אותם, וכמה זמן זה ייקח, כאמור התחברות לאיש טכנולוגי, בית תוכנה וכו יכולים להועיל ולקדם אותך.

תוכל לפנות אלינו דרך דף צור קשר, נשמח לעזור ולקדם אותך לשלב הבא, אנחנו מאמינים שאפשר לעשות דברים מדהימים, אם רק משקיעים את האנרגיה הנכונה בתהליך.